Nadchodzi "Dragon Ball Super: The Galactic Patrol" - czyli kontynuacja DBS i nowy remake sagi "Battle of Goods"
Nadchodzi "Dragon Ball Super: The Galactic Patrol" - czyli kontynuacja DBS i nowy remake sagi "Battle of Goods"
Podczas konferencji Dragon Ball Genkidamatsuri ogłoszono nie tylko nową grę "Dragon Ball - Age 1000", ale również dwie serie anime. Pierwsza seria ma być remakiem pierwszej sagi anime "Dragon Ball Super: Battle of Goods". Ma to być 6-cio odcinkowe anime nawiązujące do samego początku DBS, a dokładnie do sagi "Kami to Kami", ale ta wersja ma być poprawiona nie tylko graficznie, ale również fabularnie. Nie jestem pewien czy ów anime ma jakoś być powiązane z Dragon Ball Daima, ale wszystko na to wskazuje, iż żadnego dopasowania Dragon Ball'a Super do Daimy raczej nie będzie - po postu nie ma na ten temat żadnych informacji, więc trzeba założyć, że Daima podzieli los Dragon Ball'a GT - czyli będzie całkiem osobnym tworem niezależnie od Dragon Ball'a Super. Warto przypomnieć, że bardzo wielu widzów narzekało na jakość animacji w "Dragon Ball Super", a nawet sam Ś.P. Akira Toriyama otwarcie narzekał na jakość serii.
Oficjalny opis:
"Dragon Ball Super: Beerus to ULEPSZONA wersja serialu anime Dragon Ball
Super, którego autorem oryginalnego dzieła, scenariusza i projektów
postaci jest Akira Toriyama. Projekt obejmuje obszerne nowe ujęcia,
poprawki istniejących scen, całkowite ponowne renderowanie wszystkich
materiałów filmowych, na nowo nagrany dubbing z dodaną ścieżką dźwiękową
i efektami dźwiękowymi oraz pełną rekonstrukcję fabuły. Zgodnie z nazwą
ENHANCED, w tej edycji wykorzystano najnowsze rozwiązania wizualne, aby
zapewnić większą moc i immersję we wszystkich scenach, zwłaszcza w
sekwencjach bitewnych. W rezultacie powstała wersja ENHANCED, która
dokładniej oddaje oryginalną koncepcję i świat stworzony przez Akirę
Toriyamę i która będzie emitowana w bardzo satysfakcjonującej jakości."
Jak podają liczne źródła - również w przyszłości ma się pojawić zremasterowana saga "Golden Frieza". Premierę "Dragon Ball Super: Beerus" przewidziano na jesień 2026 roku.
Jeszcze podczas tej samej konferencji, ujawniono, że zostanie zekranizowana saga Moro znana jedynie z mangi. Saga ma nosić nazwę "Dragon Ball Super: The Galactic Patrol" - jest to oficjalna kontynuacja Dragon Ball Super, którego fabuła zakończyła się na sadze z "Brollym" (nie na sadze "Super Hero" - bo ona dzieje się po sadze Moro i Granoli). Emisja Dragon Ball Super zakończyła się w 2018, zaraz po zakończeniu, do kin wszedł dwudziesty film kinowy "Dragon Ball Super: Brolly" - data premiery w Japonii to 18 grudnia tego samego roku. Film jest kontynuacją anime, którego akcja dzieje się zaraz po sadze przetrwania wszechświatów.
Historia tego anime będzie się skupiać na Son Goku i Vegecie, którzy współpracują z "Galaktycznym Patrolem", pilnującym pokoju w galaktyce, co doprowadza do wielkiej bitwy z przerażającym nowym wrogiem: Moro - zwanym pożeraczem planet.
Moro jest jednym z najpotężniejszych złoczyńców w całym uniwersum smoczych kul. Demoniczny czarodziej ma wielkie moce i potrafi absorbować energię planet i żyjących na nich istot.
Co do daty premiery, jest ona ustalona na jesień 2027 roku lub wiosnę 2028 roku. Seria ma status anime - odcinkowa. A z ilu odcinków będzie składać się ta seria, to na razie żadne ze źródeł nie podaje.
Źródła:
3. https://naekranie.pl/aktualnosci/dragon-ball-super-the-galactic-patrol-nowy-serial-anime-1769328776




Komentarze
Prześlij komentarz